| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu mi-a venit factura la curent(luna trecuta mi-a venit deja prin ~25 octombrie~), Pot merge la sediul electrica din orasul respectiv cu o factura veche si imi arata ei cat am de plata?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La caseria electrica iti spun cate facturi emise ai, cat ai in fiecare luna si totalul de plata, chiar si pentru facturile care nu s-au trimis inca (dar sunt deja calculate).
E suficient sa duci o factura veche sau pur si simplu dictezi numele si adresa titularului contractului.

5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Sau iti faci cont onlinewinking
https://my.enel.ro/#! CreeazaContNew

| anonimg a răspuns:

Poți să plătești și în avans.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai simplu e sa iti faci un cont online

| REMiXDJ a răspuns:

Nu e nici o problema daca nu ti-a venit factura acasa la cutia postala de la ELECTRICA.La electrica dupa data scadenta de pe factura poti intarzia plata maxim 30 zile nu sunt probleme. Daca o factura nu vine de 2 ori (normal trebuie sa vina in fiecare luna)poti cu o factura veche si cu Cardul de identitate si cu ceva bani in buzunar (ha ha) sa te duci la sediul local ELECTRICA si sa reaclualizezi platile si sa le spui ca nu ai primit factura.Recomandare - nu plati inainte de data scadenta = nu e bine, plateste cu o zi inainte de data scadenta pe factura sau in ziua scadenta pana in ora 12.00 am; si pe timp de vara poti plati suplimentar bani pe factura nu sunt probleme - regularizarea se face luna de luna - in acest mod o sa ai de platit mai putin lunile urmatoare mai ales cand vine iarna - in lunile de iarna vei consuma mai mult curent.

| GabiDumitrescu a răspuns:

2018, se pot plati facturile ONLINE, in numele Monstrului Zburator din Spaghetti! Ai internet, oare de ce l-ai folosi si ca sa iti faci viata mai usoara, cand e plin de manele si poze/filme cu pisici?