| gladiatoru5000 a întrebat:

Daca o firma iti accepta cv si te cheama la un interviu, ai o sansa de angajare sau e la noroc?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai o sansa. Inseamna ca ai fost selectat dintr-un anumit numar de solicitanti care corespund. Dar nu inseamna ca vei fi si angajat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand depinde ce faci la interviu... pe urma iti dai si tu seama care e feelingul angajatorului

| gladiatoru5000 explică (pentru darrio2007):

Mersi

| ancaval a răspuns:

Da, ai o șansă, dar depinde și de tine. Trebuie să fii bun tu sau o să fie altul.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca ai sanse de angajare, ca nu se obosesc sa cheme la interviu, pe cine nu corespunde.

| darrio2007 a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Pentru putin.

| Furnicuta000 a răspuns:

Depinde de job ca daca e vorba de lucratori comerciali de ex esti ca si angajat

| Goete a răspuns:

E la ce le areti la interviu, nu la noroc

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sansa este de cel putin 50%, respectiv te angajeaza sau nu te angajeaza. In rest depinde de numarul de candidati pentru slujba si prestatia ta la interviu.

| Andreeush a răspuns:

Înseamnă că ai o șansă, după aia depinde de tine dacă rămâi pe acel post.

| mgtow a răspuns:

De obicei te angajeaza daca te cheama, altfel nu are logica timpul pierdut de HR pentru un candidat nepotrivit, inainte sa te sune vede CV.ul si daca le convine te suna pentru ca iti ofera un post de munca

| mihai69 a răspuns:

Un prof de la facultate ne-a spus o vorbă mare: prima condiție ca să iei un examen este să te prezinți la el.
Așadar, du-te acolo și baftă!

| antimulte a răspuns:

Ai o sansa, uneori mai mica sau mai mare. Nu e ceva batut in cuie. Dar dacda te cheama inseamna ca vor sa vada mai mult, nu doar ce scrie pe hartie... din ce ai avut in CV i-a convins ceva sa te invite la un interviu.