| Ana_Ana_2000_otXr a întrebat:

Daca plec de la Moldova-Chişinau la Costanta cu trenul trec pe la vama? SE cer acte sau buletinul?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca se cer acte, doar nu vrei as intri in spatiul UE fara legitimare nu?

| Violleta2022 a răspuns:

In primul arnd, nu poti trece vama neinsotita de un parinte sau tutore legal, pentru ca esti minora (sub 18 ani).
In al doilea rand, ai neaparata nevoie de buletin sau pasaport, fara de care nu poti trece vama.
Evident, ca Chisinau este in Republica Moldova si Cosntanta este in Romania, deci, esti nevoita sa treci granita (vama).