| sopranaCadaverica a întrebat:

Daca se inchid facultatile in Bucuresti, cum se vor tine seminariile/cursurile online? Cum se va sti cine e prezent sau nu?

16 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Se va sti in functie de notele de la examene...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai calm, nu face nimeni cursuri online

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta... numai fiecare universitate in parte poate sa stie ce tooluri folosesc. O sa se stie cand o sa se faca, nu trebuie sa ne batem noi capul cu asta acum, este... irelevant.

In cazul nostru, folosim un program de la Adobe (si sper ca cat mai repede).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu erai absolvebta eminenta, ce-ti pasa

| sopranaCadaverica explică (pentru DoarBogdan):

Ma amuzam teribil cand ma gandeam ca la un curs de obicei sunt in jur de 150 de studenti si mi-i imaginam pe toti pe hangouts sau skype, la web. rolling on the floor Iti dai seama, imposibil
Oricum, prosteasca masura. Cel putin durata ei.

| Ineys a răspuns:

La noi se foloseste Google Classroom prin care se poate face conferinta. Practic un videochat cu 100 de persoane.

| sopranaCadaverica explică (pentru Ineys):

Si nu se misca EXTREM de greu?!

| Dalmore a răspuns:

Seminarii sunt doar la teologie. Tu ai seminare, domnișoară absolventă de Litere cu rezultate remarcabile laughing.

| danutzu96 a răspuns:

Din cate am inteles unele da, altele nu. Cel mai probabil o sa se recupereze luand zilele pierdute din vacanta de vara.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Ambele forme sunt corecte.
SEMINÁR, seminare și seminarii, s. n. 1. Formă de învățămînt prin care studenții adîncesc cunoștințele predate la curs sau execută lucrări practice sub conducerea unui profesor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

De unde ai scos tu ca ambele sunt corecte daca in doom e doar seminare?
Asa vrei tu?;(

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Cautati si singuri pe dexonline.ro unde la toate definitiile ambele forme sunt valabile. Sau puteti intreba un profesor universitar de morfologie

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Dexonline, leșin. Numai DOOM2 e corect.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Repet, puteti sa va duceti la Litere si sa intrebati un profesor. laughing
O sa faceti riduri cu 'anlalafabetii' de pe TPU, cunoscatori fini ce sunteti. Inkizitia gramati-kii

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Chiar te rog să mergi la o restanță cu întrebarea asta laughing.

| Ineys a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu.