| Te besk a întrebat:

Dau fundita! Raspundeti doar care stiti!

Sfantul Apostol Andrei a predicat Evanghelia pe teritoriul patriei noastre?
Da sau Nu?
Sfantul Apostol Andrei era frate cu Santulf Apostol Ioan?
Da sau Nu?
Sfantul Apostol Andrei a fost cel dintai chemat de Mantuitorul la apostolat?
Da sau Nu?
Cand Sfantul Apostol Andrei a ajuns in Sicia Mica aici erau deja crestini?
Da sau Nu?

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

1. Da!
2.Nu, mi se pare ca era frate cu Simon Petru!
3. Da!
4. Da!

| BeT a răspuns:

Navarre explică:
OK. Acum vin cu rugamintea ca in ,,ajutorul meu'' sa vizionati Miceal Ledwith ,anume da-ti direct pe Google :Cum a devenit Iisus un Christos. Este un film din doua parti(partea a doua este mai relevanta) ,f. interesant ,pentru cei care intradevar vor sa-l caute pe D-zeu . Mentionez ca Miceal Ledwith a fost decan de facultate,presedinte de universitate ,cercetator cu renume mondial in teologie,conferentiar si anume in :Australia,Canada,Danemarca,Anglia,Ecuador,Franta,Germania,Irlanda,Italia,Japonia,Mexic,Scotia,Spania,Canada,SUA .Acest om este o somitate in domeniul teologic,si istoria religiilor,si credeti-ma ca vine cu argumente solide, si nu cu slujbe puerile sau lectiuni nefondate ,care ni le dau popii si pastorii , despre divinitate !

| breeze a răspuns:

Sfantul Apostol Petru a predicat pe teritoriul tarii noastre. da elwinking