| Mynameiz a întrebat:

Dc nu se mai opreste frigiderul, merge incontinu.

7 răspunsuri:
| GabrieL98KiDD a răspuns:

Probabil este prea cald si temperatura din el creste prea repede deci el merge incontinu ca sa mentina temperatura pe care ai setat-o tu la el.

| andreiuta12 a răspuns:

Scoate-l din priza si cheama un instalator happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e prea energic.
Incearca sa il scoti la o plimbare de cateva ore apoi nu o sa mai mearga asa mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheamă un frigotehnist. Ori s-a dus termostatul și nu mai declanșează, ori a pierdut freonul și nu mai răcește, fapt pentru care termostatul nu mai declanșează.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru andreiuta12):

Instalator la frigider? Ce sa-i faca? Canalizare, robinet? Acolo trebuie un frigotehnist.

| andreiuta12 a răspuns (pentru Salontanul):

INSTALATÓR, -OÁRE, instalatori, -oare, s. m. și f. Persoană specializată în lucrările de montare și de reparare a unor instalații tehnico-sanitare, conducte, aparate.

Scrie un Aparat happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru andreiuta12):

Faptul ca are conducte nu inseamna ca este instalatie tehnico-sanitara. Mai invata!