| Sarac_Daniela_Cornelia_1981 a întrebat:

De ce nu se opreste frigiderul, l-am pus de ieri de la ora 6 si merge incontinuu.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pai daca abia de ieri l-ai pus, fara sa fii functionat inainte, e normal ca o perioada sa mearga incontinuu, pana ce atinge temperatura stabilita pentru inghetare, iar cand o va atinge, termostatul il va opri.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pana va ajunge la temperatura potrivita e normal sa mearga atat de mult.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Inițial se va raci pana când va ajunge la temperatura pe care ai setat-o. In cazul in care ți se pare ca îngheață prea tare, creste temperatura, adică da frigiderul mai încet