| tonyc7 a întrebat:

De ce atunci cand ma duc in Windows Start, langa Shut Down, in mica lista de optiuni alaturate, Switch user, Log off, Lock si Restart imi apar optiuni valabile (adica pot da click pe ele), iar ultimele doua, Sleep si Hibernate, imi apar inaccesibile, neputand da clik pe ele?
Cum le pot face si pe acestea valabile, asemeni celorlalte optiuni din mica lista?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e dezactivat.
Fa ca in ghidul de mai jos. La tine trebuie sa fie pe Enable. Daca nu e, il pui tu :
https://www.youtube.com/watch?v=epBgWNuRzD4

1 răspuns:
| Zuzu1991 a răspuns:

Pentru hibernate apasa pe start, scrie cmd, click dreapta, run as administrator si in fereastra aia scrie:
powercfg -h on

pentru sleep nu stiu... nu prea folosesc, pentru ca dupa aia computerul devine instabil