| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a întrebat:

Cum fac ca sa pun in hibernare pc-ul fiindca vreau sa ascult muzica si nu vreau sa baraie unitatea peaici. Acolo la start cand ma duc imi apar urmatoarele optiuni:
- Shutdown >- Switch user
- Log off
- Restart
- Sleep
Mentionez ca am Windows 7 enterprise 32 bit6.1 Build 7601) Service pack1.
Iar cand dau sleep nu se pune in hibernare ci se inchid programele si "doarme". Am incercat si o chestie de pe net, nu prea stiu ce face:
Am intrat la comandprompt si am scris powercfg -h on si am incercat si powercfg. exe -h on, dar nimic. Ce trebuie sa fac? Vreau sa ascult muzica fara sa se stinga de tot. mersi

Răspuns Câştigător
| evostyle7 a răspuns:

Presupun ca sursa face zgomot. Nu cred ca poti, atat sleep`ul cat si hibernate`ul opresc sursa, dar nu iti permit sa rulezi nimic. Nu`ti ramane decat sa ramai cu pc-ul deschis si sa asculti muzica.

3 răspunsuri:
| Fiuryan a răspuns:

Cand il pui in hibernare calculatorul va fi partial stans, la prima vedere stans insa in continuu alimentat pentru ca memoria RAM sa nu isi piarda informatile. Daca il pui pe hibernare, muzica si toate programele, tot se vor opri.

| treideca44 a răspuns:

Sleep

| tzintzi a răspuns:

O sursa RAIDMAX care costa in jur de 140-150 de ron, sau ceva chiar mai bun de atat, care isi face treaba silent...ba chiar mult mai excelent decat silent happy