| AllesSy a întrebat:

De ce sa inventat internetul?

Răspuns Câştigător
| PinkyFlor a răspuns:

Buna :-)

Scopul iniţial al instituţiei care a investit în dezvoltarea Internetului - ARPA era de a crea o reţea de computere capabilă să reziste în caz de atacuri militare. Treptat, invenţia a trecut în mediul academic şi în cel comercial.

4 răspunsuri:
| byka1986 a răspuns:

Ca sa am posibilitatea sa iti spun ca "sa" este pronume, si ca ar fi trebuit sa scrii "s-a"

| AllesSy explică:

Da da trebuie tu sa fii inteligent yawn

| raluca_4755 a răspuns:

Pai s-a invetat internetul pentru ca noii oamenii sa avem mai multe mijloace de comunicare, de informatii si de multe altele...

| dutuc a răspuns:

Ca oamenii sa caute lucruri pe el