| valentinalina a întrebat:

De la colon iritat poti ajunge la cancer la colon?

6 răspunsuri:
| BadPeople a răspuns:

Din cate stiu, da

| maxcalin a răspuns:

Nu happy

| ƳourMind a răspuns:

Aaa,nu, nu se poate ajunge.
Uneori se face confuzie intre colon iritabil si cancer la colon deoarece au celeasi simptome.
Exemplu:Balonarea, diareea, bolboroselile, vanturile sunt prezente in ambele cazuri.
Dar nu cred ca colonul iritabil poate duce la cancer de colon!
Sanatate!

| maxcalin a răspuns:

E aproape imposibil.

| ƳourMind a răspuns (pentru BadPeople):

Stii cam gresit.
Nu mai speria oamenii aiurea daca nu stiiwinking
Nu te supara pe mine acum.
Bafta!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medicina nu este capabilă să spună că 100% sindromul colonului iritabil duce la cancer de colon!
Nu se recomandă cosumul de condimente, cel mult se poate folosi frunze de dafin ca aromă la mâncare!
Pa, pa.