| anonim_4396 a întrebat:

De unde imi descarc si eu fonturi pentru Microsoft Office? De exemplu vreau Cloister Black si nu gasesc, adica gasesc, dar decat imi arata model, si eu vreau sa-l bag in Microsoft Office sa scriu cu el.

3 răspunsuri:
| -TattO- a răspuns:

Bay fi atent/a

descarci fonturile de pe net - de aici http://www.fonturi.ro/

sau aici - http://ro.fontstock.net/ -
se vor salva arhive ccred... fi atent/a, dezarhivezi fonturile intr-un folder pe destop. care o sal; l faci u, apoi dupa ceese dezarhiveaza toate fonturile dai si le selectezi pe toate day COPY - te duci C - Windows- fonts - dai Paste aici. apoi ok.
apoi alegi u din Microsoft Office ce font vrei.
bafta. sper sa intelegi

| francisc4 a răspuns:

Foarte simplu! Intri aici : www.dafont.com/ sau www.1001freefonts.com/ sau www.fonts.com/ sau www.ffonts.net/ si in final unul din RO www.fonts.ro/. Cauti fontul, ( e imposibil sa nu il gasesti pe nici un site de mai sus).
Dupa ce l-ai downloadat, te duci in Control Panel, dupa care la FONTS si dai paste la fontul copiat. Atat, pe urma mergi in office si selectez fontul. Succes la scris.