| AlxAlexAlx a întrebat:

Deci mi-am facut un radio prin Shoutcast si As vrea sa stiu cum as puntea face o emisiune cu inca un prieten adica cum sa se conecteze si el la radioul meu? URGENT Dau

Răspuns Câştigător
| Tyysonn a răspuns:

Nu cred ca se poate prin shoutcast decat printr-un singur fel :
1. Mai faci inca un radio pentru prietenul tau, sa zicem radio2, el va trebui sa intre in emisie pe acest radio si sa puna muzica, sa participe cu dedicatii, etc.
2. Acum el va fi in emisie cu doar 1 ascultator (acela vei fi tu )pentru ca vei intra si tu in emisie de pe radioul tau, dar in loc sa pui muzica asculti radio2, de fapt tu vei difuza radioul prietenului tau peste care vei putea intra cu dedicatii sau in vorba cu el. Deci voi va trebui sa faceti reclama sau sa faceti ascultat radio1(radioul tau) pentru ca acesta il contine si pe radio2. Dezaventajele acestei metode sunt ca doar unul dintre voi poate pune muzica iar altul sa asculte radioul celuilalt, iar radio2 nu va putea auzi ce spui tu decat daca va asculta in alt player radioul1. Pare complicat, dar e foarte simplu, sper ca ai inteles ce am vrut sa zic, alta metoda nu cred ca exista, nici asta nu e tocmai o metoda, doar o solutie pe care am gasit-o eu cand am av aceeasi problema ca si tine.