| Bondarel99 a întrebat:

Eu nici nu mai tin minte cand am mers ultima data cu taxi-ul. Asa ca imi poate spune cineva cam cat m-ar costa o cursa de la Obor pana la Romexpo (Bucuresti)? Va rog nu imi spuneti de Uber ca nu vreau sa imi fac cont pentru atat. Daca stiti de asemenea vreun STB care merge pana acolo... multumesc happy

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://www.meridiantaxi.ro/taxi-cost-control

Iei metroul de la OBOR pana la statia Aviatorilor (Televiziunea Romana) pe urma iei autobuzul 335 sau 330 in directia Casa Presei/Piata Presei Libere (capatul acestor 2 linii de transport), de acolo recomand sa o iei pe jos pana la Romexpo ai de mers 1000 de metrii maxim in drum drept. Intrebi pe cineva de Romexpo sau de facultatea Romana-Americana(vizavi de aceasta se afla Romexpo).
Sper sa te ajute acest inf.

https://forum.softpedia.com/......a-romexpo/

| mgtow a răspuns:

Ca sa folosesti uber poti prin Facebook fara sa deschizi cont dai logare prin Facebook. E mai ieftin, au gume de mestecat si bidoane de apa daca tie sete fara sa platesti nimic. Cu taxiul te costa mai mult te fac la bani cu smecheriile lor de taxare

| sopranaCadaverica a răspuns:

De autobuz stiu. Poti lua de la Obor troleul 66 spre Universitate, de acolo traversezi pe partea cu TNB si mergi inainte, treci de Continental si mergi cam 15-20 de minute, o sa iti dai seama cand ajungi in Piata Romana pentru ca vei vedea semnul de la Metrou. Apoi din statia aceea iei 131 pana la Piata Presei si de acolo nu mai mergi mult pana la Romexpo, vreo 10 minute si intrebi un trecator de directia precisa
happy

| Simpatic a răspuns:

Spunetii mai oameni buni cati km sunt x cat este tariful per km, eu nu sunt din Bucuresti. La noi tariful este in medie 2.59 lei/km, la Bucuresti este mai ieftin...dar distantele sunt mai lungi.
Cat il costa ca asta v-a intrebat 50-100-150 de lei?
Bateti campii, nu aveti si un drum cu avionul sau elicopterul?
poate omul nu vrea sa schimbe metrou+3 autobuze

| Edw08 a răspuns:

"80 lei e bine boss?"

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru Simpatic):

'; Daca stiti de asemenea vreun STB care merge pana acolo... multumesc''
Nu a intrebat numai de taxi, draga. Ci SI de transport in comun dupa cum bine vezi.

| Bondarel99 explică (pentru sopranaCadaverica):

Hmmm...cam complicat asa laughing
Cred ca varianta lui Ray e mai rapida.