| superpissy40 a întrebat:

Eu si clasa mea vrem sa organizam banchetul clasei a 8-a dar nu stim unde.Eu m-am gandit la JW Marriot sau la Restaurantul Latin si as tinde spre JW Marriot pentru ca e destul de mare si e frumos inauntru.Daca aveti si alte propuneri, puteti sa imi spuneti.

P.S.: Nu vreau la un club. Vreau neaparat la un restaurant unde sa fie frumos inauntru si sa aiba mancare buna.

3 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

OK iti inteleg ideea ca vrei sa fie fita... si sincer nu stiu situatia ta financiara si nici nu ma intereseaza... dar trebuie sa iti dai seama ca este un eveniment destul de mare, si ca o sa trebuiasca sa dati numai pentru inchiriatul salii si pentru menu in jur de 120-150 euro de persoana pentru a face banchetul la Marriott (cu 2 de t la sfarsit nu cum ai scris tu acolo). si trebuie sa te gandesti ca pe langa costul de persoana efectiv, mai inseamna si haine adecvate. si trebuie sa iei in considerare ca poate nu toata lumea are banii astia de aruncat pe fereastra. gen cel putin 300 euro pentru un banchet.
si da stiu despre ce vorbesc pentru ca am lucrat acolo 2 ani.
dar trecand peste aspectul asta, nu stiu daca atmosfera din Marriott este potrivita pentru un banchet de clasa 8-a... recomandarea mea este sa va orientati spre alte locatii, pentru ca o sala de evenimente inchiriata nu este chiar pentru un banchet. pentru ca in restaurante nu se organizeaza astfel de evenimente.

| Sadness12 a răspuns:

Pai la Maxa daar doar daca aveti si voi acolo ii mancare buna!

| Spataru_Eric_1992 a răspuns:

Recomand restaurantul "Papion" de pe Strada Sisesti/sector 1. Au mai fost organizate banchete, si da, e mare si e si mancare bunawinking