| PralineFine11 a întrebat:

Funda! Am nevoie de glume! Am chef sa rad!

4 răspunsuri:
| waXonwaXoff a răspuns:

Daca adaugi robotul asta : infobotro7 sau infobotro10, 8(sunt mai multe variante) si ii scrii in casuta de mesaj la mess iti spune el bancuri.
Are mai multe functii:spune progrnoza meteo, afla codul postal, face calcule.etc
niste comenzi
banc-spune bancuri
vreme Bucuresti-spune vremea(nu numai in Bucuresti)
calc 2 + 3 (trebuie sa scrii cu spatii)
are si o functie de dex si de traducator
uite aici un tutorial : http://www.videotutorial.ro/? p=3767

| waXonwaXoff a răspuns:

Daca ti-e lene sa il adaugi si mi-ai dat stupid uite aici niste bancuri spuse de el : Doi ardeleni se intalnesc pe strada:
- De ce esti amarat, Ioane?
- Cum sa nu fiu amarat daca mi-o murit un bou...
- Eh, nu-ti fa griji ca ase ne-om duce unu' dupa altu'...

Profesoara vorbi mult despre scopul vietii si rolul omului in societate. Apoi intreba:
- Copii, ce ati dori sa auziti in timpul inmormantarii voastre?
Vasile:
- As dori ca oamenii sa spuna ca am fost un medic extraordinar, ca am salvat viata multor oameni…
Maria:
- Dar eu as dori ca toti sa spuna ca am fost o sotie buna, o mama si o bunica, sa ma iubeasca toti.
- Dar tu, Ioane, ce ai dori sa auzi?
- "Priviti! Se misca, se misca!"

Un punk-er urca intr-un autobuz. Parul sau era facut spice, colorat verde, rosu, albastru si portocaliu. Hainele ii erau o amestecatura de carpe si piele, picioarele ii erau goale si corpul ii era plin de cercei. Se aseaza pe singurul loc liber, exact in fata unui batran, care se tot holba la el.
- Ce te tot holbezi, mosule? Ce, tu n-ai facut nimic aiurea cand erai tanar?
Batranul:
- Ba da. Odata, cand eram in marina, m-am imbatat in Singapore si m-am combinat cu un papagal. Ma gandeam ca esti fiul meu

Doi tipi, in parc, arunca niste coji de paine la porumbei.
Zice unul dintre ei:
- Uite porumbeii astia, sunt ca politicienii! Cat timp sunt jos, iti mananca din palma, dar cand ajung sus, se caca pe tine!

Badea Gheorghe merge cu gloaba la targ.
- Cum trage calul asta la caruta, bade?
- D'apoi, nu prea trage.
- Da' la plug, trage?
- Nu prea.
- O fi bun de calareala.
- N-as crede.
- Pai, atunci de ce l-ai adus sa-l vinzi?
- Nu l-am adus sa-l vand.
- Da' ce pacatele mele vrei sa faci cu el?
- Vreau sa-l fac de rusine...

Un politist vine-ntr-o zi acasa cu un televizor ultimul racnet.
- De unde ai televizoru'? intreaba sotia.
- L-am cistigat la un concurs organizat de politie.
- Ce fel de concurs?
- De matematica.
- si ce v-au dat de facut?
- "Cit fac 5x5?" Iar eu, cu 17, am iesit pe locul trei!

Intr-un pub britanic, in baie, era un automat de prezervative.
Pe el era lipitun afis: "Daca nu functioneaza, mergeti la manager.
Daca functioneaza, mergeti la blondele din bar."

Invatatoarea: Copii, astazi am sa va explic cum vin pe lume copiii mici.
Si Adriana, din ultima banca: „Da’ noi astia care ne-am tras-o deja, putem iesi afara la o tigara?"

Elevii unei clase au fost fotografiati, iar diriginta lor incerca sa-i convinga sa cumpere pozele :
- Ganditi-va, copii, ce dragut va fi atunci cand veti fi mari si va veti uita la fotografii spunand : "Uite-o pe Oana - acum e avocat" sau "Uite-l pe Mihai - acum e doctor"...
Din clasa se aude o voce: - Uite-o pe diriga - acum e moarta!

: intr-un parc, stau pe o banca doi tineri indragostiti. Un barbat se opreste in fata lor si se uita lung la femeie.
- Esti chiar nesimtit, spune baiatul de pe banca. Chiar nu vezi ca domnisoara e cu mine?
- Ma scuzati, raspunde barbatul, dar trebuie sa-i cer nevestei cheia de la casa.

Obiectivul echipei nationale de fotbal a Romaniei: participare la campionatul mondial de fotbal din Romania... cica participi sigur daca esti gazda!

Un barbat cu sotia lui, acasa.
Barbatul in prima seara: n-ai vrea, nevasta, sa ne jucam de-a big brother?
Sotia: stii, sunt obosita, azi am stat la servici toata ziua…poate maine…
Barbatul a doua seara: ce zici, ne jucam de-a big brother?
Sotia: stii, azi am facut mancare, am adus copii de la scoala…sunt obosita…hai s-o lasam pe maine.
Barbatul a treia seara: ei, ce zici…azi ne jucam de-a big brother?
Femeia: ok…azi ne jucam…
Barbatul: AI 3 MIN SA PARASESTI CASA…

Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca vreo 10 metri... Soferul scoate capul pe fereastra si tipa:
- Fii ba atent!
Pietonul se ridica repede, speriat, impleticindu-se si intreaba:
- De ce, dai inapoi?

DE ALE ELEVILOR
Lapusneanu s-a tinut de cuvant cand a zis "De ma voi scula, pre multi am sa popesc si eu!" Dovada ca azi cel mai intilnit nume este Popescu.

DE ALE ELEVILOR
Rascoala de la Bobalna a inceput pe un deal si s-a terminat in 1438.

Un cuplu intra intr-un restaurant.
La una din mese, femeia il vede pe fostul sot.
- De sapte ani de cand ne-am despartit, bea intr-una, zice sotia.
- Asta-i o prostie, raspunde sotul. Nimeni nu sarbatoreste atatia ani!

Azi, draga mea, n-am pescuit nimic.
- Stiam, iubitule, ai uitat banii acasa

sper ca razi in hohote laughing

| TresJolie a răspuns:

1)Ce i-as spus banana elefantului? Nimic! Bananele nu vorbesc.
2)Cum se numesc doua coji de banane? Doua perechi de trante.
3)Doi serpi in in desert:
-Auzi, noi suntem veninosi?
-Da, da' de ce?
-Mi-am muscat limba!
4)Tata ii spune copilului dupa ce se uita in carnetul de note:
-Cred ca notele tale cer o bataie zdravana.
-Nu te sfatuiesc s-o faci, profesorul de matematica e campion la karate!

Sper ca te'am amuzat cat de cat.happy

| Gabriel1895 a răspuns:

Daca ai chief sa razi spuneti o gluma!