| IoanaaxD a întrebat:

Hei. Ce inseamna Tren Inter Regio? Personal sau Accelerat? Si Tren Regio ce inseamna? Pers. sau accelerat?
Dau funda. happy

8 răspunsuri:
| DragosGr a răspuns:

Accelerat(funda?).

| clara60 a răspuns:

Buna! Acceleratul si rapidul au fost reunite intr-o singura denumire, InterRegio, iar personalul este Regio si Intercity a ramas cu aceeasi denumire. Sper ca iti este de folos informatia. Drum bun, daca pleci undeva!

| tenshi261 a răspuns:

E accelerat

| DragosGr a răspuns (pentru DragosGr):

Unde mie fundita?big grin.

| epurasu a răspuns:

Tren de scurt parcurs circula intr-o anumita regiune ex.(cluj-satu mare)tur retur in regim de personal.

| Holmes_Miky_1993 a răspuns:

regio e personal si inter resio e si accelerat si rapid

| Marin_Ionuț_1994_44yA a răspuns:

Explicati cum trebuie regio =...
interregio=... Ce inseamna regio si ce inseamna interregio?