| marcela25 a întrebat:

Hei... daca imi fac abonament la tren, pot merge cu orice tren vreau eu sau doar cu un anumit tren?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate face abonament, il poți face oricând, dar numai pe o anumită ruta, spre exemplu: București-Pitesti(e doar un exemplu). Deci tu poți face un abonament, dar care e valabil doar pe o anumită ruta de mers. Sper ca te-am ajutat și îți doresc succes!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti circula cu orice tren de tip regio care circula pe ruta respectiva, pe care ai abonament.

| DaCumSaNu a răspuns:

Trenul poate fi la orice ora, nu are una exacta. Nu conteaza ca te duci cu trenul de la 7 sau de la 9, dar ai voie sa circuli doar pe ruta pe care ai ales-o. De la x la y si de la y la x. Presupun ca esti eleva, oricum, o data ce iti faci abonament ai un numar nelimitat de calatorii valabile, desigur, in perioada in care este valabil si abonamentul. Mai multe detalii le gasesti aici:
https://www.cfrcalatori.ro/ro/oferte/abonamente
Sper ca te-am ajutat. ^-^

| dragoseul a răspuns:

Nu exista abonament de tren, cel putinnu am auzit vreodata de asa ceva. Cunosc multe persoane care fac naveta cu trenul si isi cumpara mereu bilet.