| Calli a întrebat:

Heii.Am un laptop cand deschid bateria e incarcata dar apara un x-ulet si nu stiu ce sa fac zice ca am o problema la baterie si s-ar putea inchide brusc PC.Ce pot face?! dau funda+vot.

3 răspunsuri:
| babyalexa a răspuns:

Asa face si al meu.

Ai 2 variante:
1) Nu iti mai merge bateria... nasol trebuie sa o schimbi si costa mult.

2) Nu iti merge incarcatorul. Daca ai incarcatorul original e posibil sa se fi stricat. Daca ai un alt incarcator decat cel original aici e problema... Nu are voltajul si amperajul care iti trebuie tie.

| pavdany92 a răspuns:

Iese din garantie bateria asa am patit si eu o sa dispara dupa o perioada, nu o sa ti se inchida stain linistita

| GigiPleaca a răspuns:

Nu ai scos bateria mereu cand il foloseai si tineai si bateria si laptopul in priza
deci asa imi face si mie nu este ceva grav
doar ca perioada de viata a bateriei s-a cam dus asta inseamna una noua sau stai cu el numai in priza
nu conteaza ca iti apare ala laptopul poate rula in jur de 30 min doar pe baterie ( chiar daca apare acel x )