| nice67 a întrebat:

Hello TPU! Daca sunt inscrisa la un medic de familie iar eu vreau sa ma duc la altul platesc?(De exemplu daca nu ma duc la dentist aici in zona si ma duc in alta parte este contra cost? Sau daca esti elev nu? ) thinking

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

La stomatolog platesti, n-ar nici o legatura cu medicul de familie.

| kissuletzz a răspuns:

Daca vrei sa te treci la alt medic de familie te duci pur si simplu la acel medic si ii spui ca vrei sa fie medicul tau de familie fara nici un cost.dar daca vrei sa te duci la un alt dentist decat cel din zona ta trebuie sa ai trimitere(dar la medicul dentist depinde de situatie adica: daca de exemplu vrei sa-ti plombezi o masea nu te costa nimic si poti sa te duci la alt medic si fara trimitere, dar daca vrei sa zicem sa-ti pui aparat dentar iti trebuie trimitere), sper ca te-am ajutat

| alexbibi22 a răspuns:

Denstistu nu are nici o treaba te poti duce la ori ce dentist fiecare cabinet are propiile tarife
cat despre medicul de familie nu te poti duce la altul decat unde esti tu inscris/a