| Pitika2580 a întrebat:

am si eu o intrebare..eu dupa ce termin liceul as vrea sa dau la o facultate din America si dupa aia sa raman acolo..Credeti ca o sa reusesc sa ajung acolo? Findca multa lume mia spus ca nu pot si as vrea sa stiu si parerea voastra... Puteti da si sfaturi. Va rog fiti sinceri`!

4 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

De ce in America? De ce nu in alt stat? Ce vezi tu bun in tara asta? De ce sa nu ramii acasa?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate dacă obții o bursă de studii ca să pleci în America, nu uita că "te omoară" viza!
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De putut poti, dar ai nevoie de mult suport financiar.

| Darkmagic a răspuns:

Scuze pentru ca iti stric ziua, dar uita de America.
Ai mari carente cu gramatica limbii romane, iar admiterea la o universitate din State nu e cum crezi tu, mai exact, NU poti sa mergi sa dai nici macar examenul de admitere acolo, altfel trei sferturi din liceenii Romaniei s-ar inscrie la asa ceva doar ca sa ajunga in SUA... happy
Daca esti geniala, (ceea ce nu este cazul), te cauta si te iau ei, asa cum se intampla cu olimpicii romani de marca sau cu elevii supradotati, dar tu din proprie initiativa nu te poti apropia de o universitate de peste ocean.
Succes in Romania...