| seby27278 a întrebat:

Eu sunt la liceu profil mecanic dar dupa ce termin liceul as vrea sa merg la o facultate de teatru (actorie). Se poate daca sunt la profil mecanic? Si daca reusesc sa termin facultatea de teatru as vrea sa merg in Mexic sa joc in filme pentru ca stiu spaniola, se poate daca am facut facultatea in Romania sa ajung actor in Mexic fara ca in Mexic sa mai fac facultate? Multa seriozitate, va rog. Funda pentru cel mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| bmerry a răspuns:

De ce nu te transferi? Ti-ar fi mult mai usor. Iti recomand liceul de teatru din cluj, cu profil vocational happy

| seby27278 explică (pentru bmerry):

Pai nu pot, spune-mi daca se poate ce vreau eu

| bmerry a răspuns (pentru seby27278):

Eu zic ca da! Adica uite iti dau un exemplu eu am diriga profa de romana, dar ea a facut liceu pe REAL si facultatea pe parti umaniste. Deci eu zic ca se poate, si daca ai ambitie va fi totul bine. Incearca sa faci, in paralel cu scoala, niste cursuri de actorie ca sa fi sigur ca vei intra, si ca ai talent. Bafta!

| Allexis999 a răspuns:

Buna si eu sunt la profil mecanic si vreau sa urmez facultatea de actorie sa joc in filme in Turcia pentru ca stiu foarte bine turca si sper sa se indeplineasca visele
PS: nu are legatura cu ce vrei tu sa stii dar nu esti singura care vrea sa faca asta