| Florin_Denisov_1978 a întrebat:

Horeca vs Astrazeneca vs Pfizer vs J&J.
Care țări le produce?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Moderna, Pfizer, JJ SUA, Astrazeneca UK-SWE

16 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"Horeca"? Poate vrei sa spui "Moderna"

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii măcar ce e aia Horeca?

| Panamax a răspuns:

Horeca
rolling on the floor

| Vântulalb a răspuns:

Nu am inteles ce amestec are HoReCa aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Horeca,cu siguranţă, Horeca.

| MihaelaDart a răspuns:

Horeca, am zis ca nu vad bine rolling on the floor... de cand a aparut o horeca printre vaccinuri laughing... Vrei sa spui Moderna, nu exista nici o Horeca.
Horeca este acronimul pentru industria ospitalității: Hoteluri, Restaurante, Catering, folosit în principal în Scandinavia, Benelux, Franța si mai nou si in Romania.
Incearca sa reformulezi intrebarea, caci asta toti vor face glume mai ales cum ai inceput laughing...

| Vântulalb a răspuns (pentru MihaelaDart):

Horeca, uneori scrisă HORECA sau HoReCa, este un acronim pentru industria hotelieră, a restaurantelor și a cafenelelor. În limba engleză, are același sens și este înțeles ca un acronim pentru hoteluri, restaurante și catering.
Conform Wikipedia.
La noi cateringul a castigat enorm in aceasta perioada, nu au de ce se plange. Se plang cei cu cafenelele care nu au fost inchisi dar au avut restrictii.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Vântulalb):

Nu conteaza cum e scrisa, i-am explicat celui cu intrebarea. Exlicatia i-am oferit-o tot de pe wikipedia.

| Werrich a răspuns:

HoReCa e cel mai bun, nu are cazuri adverse grave.

| Vântulalb a răspuns (pentru MihaelaDart):

E scrisa la fel: horeca
Dar una e "cafenele" si alta "catering". Cand s-a format alianta horeca, era "cafenele" chiar si pentru englezi. Apropo, tot de pe Wikipedia.

| Florin_Denisov_1978 explică (pentru johnnny123):

Da, ai dreptate

| Florin_Denisov_1978 explică (pentru suntserios):

Offff, doamne, DA, am greșit
Îmi cer scuze!
Spânzură-ma

| Florin_Denisov_1978 explică (pentru Panamax):

Și ție vrei să îți cer iertare?

| Florin_Denisov_1978 explică (pentru RobertMoon):

Mulțumesc mult!

| RobertMoon a răspuns (pentru Florin_Denisov_1978):

Cu placere!

| eanadandre a răspuns:

Moderna* chiar am ras la asta laughing))
in fine vad ca deja ai primit raspunsuri