| Lightrose_4674 a întrebat:

In ce an a inceput sa fie obligatorii 10 clase? Credeti ca e mai bine asa sau cum era inainte cu 8 clase obligatorii? Care e diferenta?

2 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Mi se pare ca din 2005 am primit o diploma de absolvire in 2005 si una in 2007 cand am luat bacu si nu e nici o diferenta noi nu am dat nici un examen au venit si ne-au impartit diplomele alea laughing)

| Tobiii a răspuns:

Cei care trec de anul acesta in clasa 1 vor face 10 clase in generala. Diferenta este desigur ca vei sta cu 2 ani mai mult in generala si ca in clasa a 11-a vei fi boboc la liceu...Probabil era mai bine cu 8 clase.Multe legi schimbate acum in invatamant sunt stupide: ex.imcheierea semestrului 1 de craciun