| William1000 a întrebat:

Încerc să mă decid dacă să dau la biotehnologii industriale sau la psihologie. Care are fi facultatea mai grea de parcurs?

1 răspuns:
| TrueReader a răspuns:

Depinde de tine și de universitatea la care vrei să studiezi. Cea mai grea este aceea care nu îți place. Alege să faci ceva ce ai dori să profesezi (care te interesează). În general, universitățile afișează programele (pe ani de studiu) și e bine să vezi și ce job poți avea după absolvire, apoi caută pe internet și vezi ce cerere se preconizează pentru acel tip de job în următorii ani. Nu îți sugerez să faci studii universitare și apoi să vezi că nu găsești un job și mergi muncitor necalificat undeva: decât așa, e mai bun un curs de calificare într-o meserie.