| roby223 a întrebat:

Intrebare pentru persoanele care locuiesc in Austria.( Daca sunt)
Cat de greu este examenul pentru permisul de conducere in limba germana. Sunt de nivel B1 si nu stiu sigur daca as intelege tot.

2 răspunsuri:
| UnDiavol a răspuns:

Nici eu nu știu perfect germană știu cât sa pot purta un dialog o Conversația normla nu știu cât de greu este sa dai de permis in limba germană nu am dat de permis in Austria

Bula
| Bula a răspuns:

Nu sunt din Austria, dar am cunostinta cine a luat permisul acolo.
Mi-a relatat surprinderea sa ca, accentul s-a pus mai mult pe politetea in circulatie decat pe greselile mici, la condus.