| AvalohAlyn a întrebat:

La voi in oras exista transport in comun cu microbuze(maxi-taxi)?(Mercedes Sprinter cdi si VW Crafter)?
In orasul Galati exista si sunt foarte multe.Asta pe langa transportul cu autobuze, troileibuze si tramvaie.
Si ma intrebam, mai exista undeva transport cu maxi-taxi in oras deci intern
Calatoriti cu astfel de microbuze?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cam peste tot sunt maxi-taxi.
In Galati stiu ca sunt multe pentru ca, si orasul este mare.
O zi bunahappy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interurban inseamna intre orase din tara. Ex: Galati - Bucuresti
Si as merge cu trenul! Nu suport dubele. Niste sicrie/cosciuge pe roti.

| Fatamuntilor a răspuns:

Doar intre comunele apropiate, le-as putea face si cu bicicleteta...acolo pana in 20km, mi-am pierdut antrenamentullaughing