| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti de transportul cu maxi-taxi(microbuze private) urbane?
Mai exista vreun oras in care mai sunt prezente in detrimentul autobuzelor sau sunt complementare lor?
In Galati erau multe dar au fost scoase in 2016, erau complementare si circulau pe trasee identice cu cele ale regiei de transport locale,unii nu le agreau dar erau eficiente, veneau des si chiar noi si confortabile(sprinter 313 din 2010, vw crafter etc)
Am auzit ca in Turcia mai exista transport cu maxi-taxi in loc de autobuze sau cred ca tot complementare, e adevarat?

1 răspuns:
| Nonolita a răspuns:

Pe la mine si in multe orase vizitae, nu mai sunt. Erau mici, oamenii stateau inghesuiti, aplecati, uneori cei ce stateau in picioare sprijineau fundul in gem.