| FlorinBboy a întrebat:

Logo Adobe Illustrator. Am un logo facut de mine in Adobe illustrator, l-am salvat in format png. Inainte sa il salvez l-am editat din effect 3D Extude Bevel si setariile se maplicau fix pe logo gen, grosime, rotatie, perspectiva etc. Problema mea este urmatoarea. cand am tras logo-ul salvat pe desktop in format png in Adobe illustrator si am dat inapoi pe effect, 3D, Extude, Bevel, exact ce facusem anterior, acum efectul se aplica pe langa logo, grosimea se aplica langa logo, asemanator unui background, nu fix in logo... de ce?

1 răspuns:
| WxRo a răspuns:

Salveaza logo-ul in format *.ai nu png. In png ii dai export cand ai varianta finala. Daca vrei sa mai lucrezi la el il salvezi *.ai