| hUnTERRRRRR a întrebat:

Mi-am conectat contul bancar la paypal si imi cere un cod digital de 4 cifre si nu stiu de unde il pot lua, stie cineva?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Codul ala, il iei din lista de pe internet banking.
T-au trimis ei 0, 1 centi sau 1 cent, pe contul tau, si acolo la referinta, scrie codul pe care il cauti in paranteza.
Daca citeai calumea, scria si acolo la ei pe site.

| hUnTERRRRRR explică (pentru anonim_4396):

Pai cum ma conectez pe internet banking? ca nu stiu nici un username si parola

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Pai suna la banca si vezi daca ai activat, daca nu, cere-le desfasurator, ar trebui sa fie gratis, macar pe ultima saptamana sau eu stiu. pe cateva zile, da nu stiu daca merge asa.
Cred ca iti da pe ultimele 3 luni desfasurator.

| Violleta2022 a răspuns:

Codul de 4 cifre il iei din extrasul de cont.
Dupa ce Paypalul si-a retras cei $2, in descrierea tranzactiei bancare a pus acel cod de 4 cifre.
Tu poti intra online in banca ta, daca ai access si poti vedea statmentul bancar (extrasuld e cont) si acel cod, pe care trebuie sa-l pui in linkul trimis de paypal.
Daca nu ai acces online la banca ta, mergi personal la banca si cere-le un extra de cont cu ultimile tranzactii ale contului tau.
Dupa ce introduci acel cod de 4 cifre in linkul trimis de Paypal, ei iti inapoieaza suma retras si te anunta ca ti-au verificat contul, ca esti eligibil si activ, putand sa faci tranzactii prin Paypal.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am internet banking si mi-a venit in contul meu. Daca n-ai asa ceva este posibil sa-ti vina prin SMS. Ia legatura cu banca! Pe site-ul bancii este un numar de telefon.