| oceanoflove a întrebat:

Mi s-a desprins pervazul de la usa. Se poate lipi cu spuma poliuretiana? Cei ce au mai trecut prin asta si ma pot ajuta?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Se poate lipi si cu spuma. Pui spuma pe el, astepti cateva minute pana cand expandeaza si devine foarte lipicioasa (fara a forma pelicula la suprafata), dupa care presezi pervazul la locul lui.

| darrio2007 a răspuns:

Poti incerca cu silicon pentru lipit. Daca spatiul nu este prea mare.

| lpavel a răspuns:

Nu prea stiu despre ce pervaz vorbesti ca usa nu are pervaz DAR cu spuma sigur nu se poate lipi! Cel mai bine ar fi sa-l prinzi cu hol suruburi mici sau un adeziv mai puternic... intri in supermarket si le zici celor de acolo sa-ti dea un adeziv bun pentru lipit plastic (banuiesc) sau ce ai tu! Bafta!