| Papusicaaaaaa12321 a întrebat:

Mi se zbate ochiul drept. Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| MindFreak a răspuns:

Inseamna ca ai o carenta de Calciu sau Magneziu.

32 răspunsuri:
| Cretzule a răspuns:

Vad

| MirelaC a răspuns:

Nu stiu exact ce inseamna, dar cica nu-i de binethinking

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Pai nu se zice nimic se spune doar cand ti se zbate ochiul(oricare) nu ai voie sa spui pentru ca si el vede multe si nu spune...asa se zice fundita plzzzzzzzz

| DonAnonymius a răspuns:

Du-te la un doctor oftalmolog

| Dutzulescu a răspuns:

Si mie, tot stangul.La mine cica e de la oboseala.

| Magnific a răspuns:

Ca nu e bine big grin ceva rau se va intampla.asa zic eu. dar si mie mi se zbatea 2 zile continu si nu mi so intamplat nica rau... pup

| AlerimxD a răspuns:

Înseamnă că mai bine ai închide calculatorul şi ai sta puţin în pat cu ochii închişi ca să se odihnească şi ei puţin.
Xoxo.

| RoxannaST a răspuns:

Mai devreme ziceai ca ți se zbate ochiul drept, ce-o sa ne spui mai incolo? că ți-au ieșit din orbită?

| Uptime_7655 a răspuns:

N ai nimic, tot ce se spune sunt doar PROSTII, obiceiuri babesti, etc.
O sa ti treaca

| david_5714 a răspuns:

O sa se intample ceva rau!

| Aero a răspuns:

Care ochi? Ala de la avatar? Pai se zbate intr-una! Faci misto de noi? Sa stii ca si eu am un Ochi Interior, dar ala nu se zbate, ci prevede viitorul.

| αŁз a răspuns:

daca ti se zbate ochiul stang acest lucru anunta un deces sau o mare dezamgire.

| Deea a răspuns:

Trebuie sa iti faci cruce in jurul lui in timp ce spui asta:"de te bati de bine sa te bati pana maine de te bati de rau sa stai mereu" de 3 ori trebuie sa o zici. Daca ti se bate restul serii e de bine, dar daca nu ti se mai bate atunci nu mai ii de bine.

| AnnaMaryStar a răspuns:

Se va intampla ceva nu se sctie ce

mira
| mira a răspuns:

Nu inseamna nimic.

| bombonik_6523 a răspuns:

Nu se intampla nimic

| sylvie a răspuns:

Parca mai devreme un pic tremura.

| Papusicaaaaaa12321 explică:

@sylvie tot aia...

| DragonFLoW a răspuns:

De la oboseala, sau tea tras curentul... sau de la noptile nedormite stand pe TPU punand intrebari gen :Mi se zbate ochiul drept, ce inseamna?

| fLutu17 a răspuns:

Eu stiu asta de mult... am si patit si se spune. ca, cand tii se zbate ochiu inseamna ca te barfeste cineva. si chiar asa am patit de multe ori si a fost adevaratbig grin. te vorbeste careva pe la spate, acum ramane la alegerea ta sa crezi/ sa nu crezi. eu unul credbig grin

| sylvie a răspuns:

Da stiu ca e tot aia... dar nu era cazul sa pui de doua ori aceeasi intrebare la 10 secunde distanta de timp, pentru asa'o problema grava'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca ti se intampla ceva bun asa stiam eu de la bunica mealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.deci dc se zbate dreptul...sincer iti zic pregateste-te sufleteste pentru cele mai ingrozitoare lucruri ce li se pot intampla fiintelor umane.Si mie mi s-a zbatut dreptul si vreau sa iti spun ca mi s-au intamplat niste chestii ORIBILE, CUMPLITE, GROAZNICE.Nu are rost sa bati 10000 de cruci la ochi, sa te rogi sau mai stiu eu ce... Dc se zbate, just prepare yourself.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai ce raspunsuri aveti cate unii... Cele mai pertinente sunt ale lui MindFreak si AlermixD, si de care ai putea tine cont mai ales ca si mie mi s-a intamplat sa mi se zbata ochiul drept dupa multe ore pretrecute in fata calculatorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crede ce spune lumea astea sunt obiceiuri babesti.sunt numai prosti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa mori in *** oricum sad

| Fundiツ a răspuns:

Pai cand se zbate ochiul fa-ti cruce la ochitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De o saptamana si cateva zile mi se zbate ochiul drept mai toata ziua? oare e lipsa de calciu si vitamina e?laughing) nu stiu ce sa cred ...nu pot sa merg nici la doctor ca nu sunt in tara crying

| cucubau_2741 a răspuns:

BUNA SEARA, GARANTAT INSEAMNA SA MERGI LA DOCTOR.
Sa va spun, patania mea, acum vreo 3 luni a inceput sa mi se zbata ochiul stang cu un ritm deranjant incat nici la tv nu mai puteam privi.ZI de zi asteptam sa treaca, citind pe net despre tot felul de leacuri.M-am trezit cu amandoi inrositi incat nu mai stiam incotro s-o apuc de frica.Sunt barbat in toata firea insa ideea ca pot orbi m-a panicat. Panica s-a transformat in obsesie.In fiecare zi priveam in oglinda si numaram bataile ochiului stang precum si stadiul de inrosire.Seara parca eram vampir. Dupa ce m-am intoxicat cu tot felul de explicatii,de pe net,ma si vedeam cu o boala incurabila, am hotarat sa merg la doctor.(nu am fost in viata mea la un doctor, nu m-a durut nimic niciodata). Dupa 5 minute de examinare si control, contra sumei de 30 lei, am primit o reteta : cu diagnosticul -blefarospasm -ochi uscat.
am luat medicamentele urgent, au costat 123 ron (magnerot si picaturi bluYal A. Dupa o zi, bataia s-a oprit iar dupa doua zile ochii si-au revenit .Concluzie.medic.urgent.rezolvare rapida.
citind pe aici pe internet despre toate prostiile ajunsesem sa cred ca am toate bolile posibile, chiar inceput de parkinson.
Sper sa va fie de folos ce am scris si sa nu faceti ca mine sa asteptati sa va treaca de la sine ca nu se se va intampla.mergeti la oftamolog.SUCCES!

| even a răspuns:

Pleoapele contin vene si capilare. O tensiune mai mare ca urmare a unui efort sau a unor suplimente nutritive creaza pulsatii in extremitatile venelor si capilarelor.