| 334499 a întrebat:

O plata efectuata prin transfer bancar mai poate fi anulata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca s-a facut decontarea (transferul banilor catre contul destinatarului) atunci nu mai poate fi anulata.
In schimb beneficiarul poate restitui suma de bani primita, daca a primit-o fara drept. De asemenea, daca nu a datorat suma, si platitorul poate solicita restituirea banilor, printr-o actiune civila in justitie, bazata pe plata nedatorata.

1 răspuns:
| DarkSpy a răspuns:

In principiu da. Trebuie sa mergi la banca, de preferat cat mai repede.