| andreea964 a întrebat:

Bună!
Cum se efectuează plata prin transfer bancar?
Este neapărat necesar sa am un cont la banca?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti amuzanta. Doar cand spui transfer bancar, e clar ca e vorba de banca. Deci cont.

| andreea964 explică (pentru darrio2007):

Vreau sa spun că am avut situații în care am putut sa fac o plata in cont doar pe baza de buletin și contul persoanei respective. Acum nu știu dacă la transfer bancar se poate face aceeași treabă?

| darrio2007 a răspuns (pentru andreea964):

Ăla nu e transfer bancar. Pur si simplu depui bani intr-un cont al altei persoane.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cont personal la bancă.

| romeo78 a răspuns:

Transfer bancar, înseamnă că sumele de bani se tranzacționează între 2 conturi bancare. Deci, obligatoriu, cont bancar.

| zilog a răspuns:

Exista si transferuri care nu se numesc bancare din care un om poate sa iti trimita bani direct pe buletinul tau fara sa ai cont la banca
https://www.westernunion.com/ro/ro/home.html

de ducli la orice casa de schimb valutar sau la orice chiosc de pe strada unde vezi ca scrie
western union

Si gata daoar cu buletinul si iei banii de acolo
sau pui bani acolo si se duc unde vrei tu

SAU MAI ARE POSTA ROMANA POSIBILITATEA SA TRIMITI BANI DIN ROMANIA IN ROMANIA REPEDE IN 15 MINUTE

| KR0NSTADT a răspuns:

Viitorul țării...

| wexceptional a răspuns:

Te duci la ghiseul unei banci care are casierie si ii spui ca vrei sa faci plata vezi ca multe banci nu mai au casierii si se mai poate face plata prin ordin de plata la posta e mai simplu dar costisitor comision e tot un fel de transfer bancar succes!