| darkhell217 a întrebat:

Am o problema, am comandat 2 bilete la un concert de pe siteul www.eventim.ro si nu ma descurc sa finalizez comanda, am primit email de la ei cu datele Transfer bancar/Prepayment, si nu inteleg dupa ce voi transfera banii o sa trimit impreuna cu adresa si comanda efectuata sau cum? am inteles ca trebuie tras la imprimanta e-mailul primit dupa care faci transferul, mai trebuie apoi sa le cofirmi plata sau vei primi automat biletele?

2 răspunsuri:
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Salut,dupa ce platesti bani, trebuie sa scoti tichetul care til trimit ei pe mail si ala e biletul.nu mai este necesar sa faci comfirmarea plati..deoarece intra automat pe contul lor.

| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Exact. Faci plata in contul indicat de ei, faci o copie de pe ordinul de plata bancar, si il trimiti scanat catre Eventim pentru a confirma efectuarea platii. Eventual ii poti contacta si telefonic, ca sa-ti confirme ca au primit plata si sa-ti spuna cum intri in posesia biletelor.Succes!