| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au auzit, au aflat, stiu, detin anumite informatii, au lucrat sau lucreaza in prezent la firma Celestica din Oradea, ce puteti sa-mi spuneti despre aceasta fabrica. Eu citisem pe net, despre celestica si numai lucruri bune nu am aflat, doar de rau, cum ca lumea fuge de fabrica asta, plus si alte cunostinte mi-au spus la fel iar o alta persoana in varsta (lucreaza acolo) din contra, sustine ca nu e adevarat ce se vorbeste despre fabrica asta.
As dori ca fiecare dintre cine stie sa posteze opiniile sale.

Mentionez, este foarte important pentru mine!

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu stiu personal pe nimeni care sa lucreze acolo. Am vazut ca intrebarea ta nu avea raspuns de mult timp si m-am gandit ca poate nu ai vazut tot ce avea internetul de aratat
http://www.firme.info/......tarii.html
Vezi aici sunt foarte multi care discrediteaza aceasta firma. De obicei se intampla sa fie si adevarate aceste comentarii, cu atat mai mult cu cat sunt numeroase. Vezi ca se spune ca se da si se ia mita - iar cei care dau mita sunt avansati, promovati... pe cand restul lumii e nemultumita. In general oamenii cam vor se plece de acolo, dupa cate am vazut. Imi pare rau daca nu ti-am raspuns cum doreai.
Dar iti pot spune un lucru - pentru unii muma, pentru altii ciuma - functioneaza mai ales cand asteptarile oamenilor sunt diferite. Cand ai ajuns la fundul sacului si nu prea ai alte optiuni eu cred ca un loc de munca, oricum ar fi el, este foarte bun si oamenii de acolo foarte de treaba, sau cel putin destul de bine de tolerat.
In rest, eu zic, e mai bine sa te lamuresti singur.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lucrez la celestica si imi place, doar ca exista o mare problema:luna de luna se gresesc salariile, insa numai la operatori. Din pacate nici nu-ti mai recuperezi banii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai de mama noastra, a celor care lucram aici.Bonusurile,cardurile de merit se duc la preferatii sefilor.bogdan martin striga tot la aia care lucreaza, mai nene mai fi si tu obiectiv.

| PopescuAndreea59 a răspuns:

Mentionez ca aceasta firma pe nume Celestica din Oradea este o firma de tepari care cand vor ei te dau afara doar pe niste minciuni care nu sunt nici macar adevarate, si nu doar atat am fost si la birou si acolo am gasit niste oameni fara minte am fost si am intrebat de ce ne da afara si ne-au zis niste tampeni mai mari ca si ei si am facut foarte multe proceduri si,, am vorbit, si din nou tot acelasi raspuns ca nu ne vor si cati oameni au plecat din cauza unor prosti care nu te vor si, cand am, mers sa ne rugam de un manager a zis clar ca nu n-e doreste deloc in firma o rusine. Oameni buni nu mai credeti in povesti cu angajari findca nu sunt adevarate. da te i-au si te dau afara peste 3 luni ca nu au nevoie de oameni. Nu va recomand Celestica in nici un caz este cea mai mare jale in Celestica bonusul nu se da da te i-au si te dau afara peste 3 luni ca nu au nevoie de oameni. Nu va recomand Celestica, supervizori te injura te face in toate felurile si nu stiu sa de-a respect fata de angajati sunt niste hoti care te fura pe fata la salar pentru ca mai mult de 800 ron nu o sa iei nici odata cat vei fi intre nebuni. Si eu am fost angajata si am trecut prin multe si imi pare foarte rau chiar in nici un caz sa nu veniti fugiti cat puteti de tare de acolo. Daca nu ma credeti o sa vedeti voi cand o sa va vina randu.

Fugiti de acesta firma CELESTICA SRL SOS. BORSULUI 88 – Oradea
Telefon:0359 403 500. ESTE TEAPA ISI BAT JOC DE OAMENI