| anonim_4396 a întrebat:

Platesc VAMA daca mi-a trimis un prieten un colet din Germania prin DHL, din ce am vazut pe tracking e preluat de Posta Romana? mi-a trimis cu posta aeriana a platit 20 de euro, are ceva dulciuri foarte scumpe, el zice ca a platit tot...dar nu stiu sigur.

http://www.posta-romana.ro/posta-romana/servicii-online/ track-trace.html

codul este 968532783039

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Chiar daca ti-ar trimite o masina din Germania, NU trebuie sa platesti vama! Atat Germania cat si Romania sunt state membre ale UE.