| anonim_4396 a întrebat:

S.C. INDRA RECRUITMENT COMPANY S.R.L.stie cineva de aceasta firma? pare putin cam suspecta e inregistrata la O.R.C ARAD numa de pe la mijlocul luni decembrie anul trecut. daca este cineva din Arad si stie ceva despre aceasta firma rog sa imi spuna si mie!

76 răspunsuri:
| Vevy_Vera_1995 a răspuns:

Eu am fost marti, parea totul prea ok..si am platit, m-am dus din sibiu pana acolo, numai eu stiu cat am incercat sa-mi fac rost de bani si acuma sa aflu ca e teapa..trebuie sa facem ceva impotriva astora sa ne putem recupera banii.fb meu este vera vevy va rog sa ma contactati!

| Vevy_Vera_1995 a răspuns:

Eu de un an astept un raspuns de la ei si am platit 520 lei.Am tot sunat si mi s-a spus ca inca nu au venit contractele sa astept un telefon de la ei.Stiu ca banii nu-I mai recuperez dar macar sa numai dea nici-o teapa la nimeni. Aveti grija, e teapa.

| Pol_Daniel_1983 a răspuns:

Si a plecat cineva cu ei sau nu?

| Medox a răspuns (pentru Pol_Daniel_1983):

Da am fost eu si am stat 3 luni si am lucrat si nu am primit nici un ban si am dormit prin baraci si am facut foamea sa-i *** in gura de muisti. TEPARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

| LuissMan a răspuns:

Mare mare grija. E TEAPAAAAA! Nu mai visati va rog frumos. IN 2014 firma se numeste Unlimited Work Expert, acelasi proprietar cu o firma infintata pe 19.12. 2013, adica de o luna. Baiatul s a desteptat si firma asta e neplatitoare de TVA adica toti banii ii baga in buzunar. Plus de asta dai 480 ron din care 85 ron iti da bon fiscal, iar pentru diferenta de 395 ron iti da bon de pe alta firma : Unlimited Advice Expert. Nu va bagati ca pierdeti banii instant! Sper sa va fie de folos!

| Paola05 a răspuns:

Buna! Mi-am depus si eu impreuna cu prietenul meu actele ieri 01.04. 2014 la firma S.C. Unlimited Work Expert S.R.L din Arad, Piata Arenei nr. 5. Noua ne-a cerut doar copie dupa buletin si adeverinta medicala. Cand am ajuns acolo ne-a pus sa complectam un formular care cica era inlocuitorul cv-ului. dupa ce l-am completat ne-a dat un contract pe care trebuia sa-l semnam + o taxa de 480 de lei pentru care am primit 2 bonuri : S.C Unlimited Advice Expert S.R.L de 395 RON / S.C Unlimited Work Expert S.R.L. de 85 RON. Ne-a promis un loc de munca in Berlin cu cazare la un camin studentesc... Au spus ca ne vor contacta in cursul saptamanii viitoare, iar plecarea va fi in data de 12.04. 2014. A mai plecat cineva cu firma aceasta?! Vreau sa stiu ceva concret este teapa sau nu?!

| Obrejan_Cosmina_1978 a răspuns:

Si pe mine ma intereseaza info despre aceasta firma; ma poate ajuta cineva; aveti cunostinte care au plecat cu aceasta firma?

| miky233 a răspuns:

MARE ATENTIE CU FIRMA INDRA SRL DIN ARAD! eu sunt din resita si am contactat aceasta firma. la telefon, o doamna, mi-a spus ca este o firma acreditata si ca ofera locuri de munca in germania.am cerut sa-mi dea detalii despre locul de munca si mi-a spus ca asta am sa aflu direct de la angajator.CLAR.LOCUL DE MUNCA NU EXISTA! mi-am calcat pe inima si am mers pana la sediul firmei din arad(piata arenei nr5)dotat cu 510lei reprezentand taxa de mediere plus 200 de lei pentru plata dosarului medical.de la o clinica recomandata de ei.ca si acte mi-au cerut 4 fotografii color, copie color de pe CI si adeverinta de la medicul de familie precum ca sunt apt de munca. biroul se afla intr-o zona buna asa ca la prima vedere, mi s-a parut o firma serioasa.parerea buna sa accentuat atuci cand am intrat in biroul mare, spatios unde am fost intampinat de trei doamne. doua dintre ele vorbeau in continuu la telefon.dar incontinuu! o a treia doamna, la o masa mai retrasa, dadea lamuriri unor domni care erau si dansii veniti in cautare unui loc de munca. am fost invitat sa iau loc si mi s-a dat un cotract sa-l citesc. citeam contractul pe fondul convorbirilor telefonice care nu mai incetau.incontinuu.lumea suna.ciudat era in jurul orei 9 si 10 minute.incercam cu greu sa ma concentrez asupra studierii acelui contract.ca orce contract incepe cu partile contractante, apoi cu obiectul contractului.aici m-am oprit si am inceput sa am palpitatii.aceasta firma trebuia, de fapt sa-mi proceseze dosarului sa mi-l traduca.contactul avea durata de 6 luni din dare 30 de zile dura procesarea contractului. m-am uitat atent pe contract dar nicaieri nu era specificat ca firma se obliga sa-mi ofere sau sa-mi gaseasca cel putin un loc de munca. daca in termen de 6 luni nu mi se gasea un loc atunci mi se returna 15 la suta din valoarea taxei de procesare dar nu inainte sa fac o cerere pe care firma trebuia sa o si aprobe.tot in contract mai era scris ca mai trebuie sa achit suma de 650 lei la semnarea contractului cu angajatorul. daca mi se gasea un loc de munca. m-am ridicat si am plecat dar nu inainte sa le spun vreo doua.am ramas cu banii cheltuiti pe drum dar si cu o mare dezamagire.la iesirea din birou.stupoare fratilor! convorbirile telefonice au incetat! nimeni nu mai suna la aceasta agentie.deci aveti va rog grija!

| Carmen_Simona_1971 a răspuns:

Nu mai mergeti la ei e o firma care da teapa anul asta nu a plecat nimeni prin firma lor

| sorim a răspuns:

Si noi avem probleme cu firma asta, stie cineva ceva? a plecat cineva cu ei?

| mesecipres a răspuns:

Azi am vb cu ei pentru o oferta Aceleasi cereri de bani 510+200 analize dar dupa ce ati scris despre ei cred ca nu ma mai duc.Noutatea e ca si-au schimbat sediul:zona Boul Rosu colt cu Calea Romanilor nr 5 langa Profi

| Duck_John_1968 a răspuns:

Deci pana la urma ce ziceti de aceasta firma de intermediere? Stie cineva daca au plecat oameni prin ea? Dupa ce am citit postarile celorlalti parca nu ma mai trage ata sa platesc pentru un job in Germania prin firma lor.La telefon mi-au spus foarte amabili ca dupa ce platesc pentru procesarea dosarului, fac vizita medicala, in maximum o saptamana se fac programari pentru plecare.Isi schimba oferta vad din zi in zi.

| Ionut_Vidrighin_1990 a răspuns:

Cosmin, nu te duce la Arad pentru a da bani acestei firmei intrucat este o mare teapa. Eu impreuna cu 2 prieteni am patit-o in 9 septembrie. Le-am dat banii 510 lei in necunostiinta de cauza iar acum ne tot amana cu minciuni. Unul din prieteni a fost ieri la ei de l-a luat de gat pe unul de la agentie, a fost si politia acolo. Tot ce iti cer ei, e doar pentru creibilitate pentru ca in realitate firma este o firma de escroci care nu au contracte incheiate cu companii din Germania sau din orice alta tara

| v1ntila a răspuns:

Si eu am semnat contractul, sunt programat in 5 decembrie sa plec...

| Pompy a răspuns (pentru v1ntila):

Vreau sa discutam despre plecarea in Germania. Si eu tot pe data de 5 am fost programat, dar nu am primit nici un raspuns. Daca vrei, lasa-mi numarul de telefon si te contactez eu maine.

| Dinidinutz a răspuns:

Bine k mi-a trecut prin cap sa ma uit de firma asta! eream pregatit sa ma duc.ce face increderea asta in oameni uneori.

| Valentin_Pascu_1987 a răspuns:

Buna ziua ai rezolvat ceva de firam S.C. INDRA RECRUITMENT COMPANY S.R.L. ai aflat ceva ma poti ajuta si pe mine sunt pe cale sa le ofer si eu 510 +200. astept un raspuns nu meu de tel 0746483283

| gugulanu a răspuns:

Buna ziua!
Sunt si eu unul dintre cei care am dat bani firmei Indra Recruitment Company din Arad pentru obtinerea unui loc de munca in Germania. Sunt convins acum ca aceasta firma este neserioasa.
Ce am facut eu?
Dupa expirarea termenului de 30 zile lucratoare prevazute in contractul de mediere am depus o Plangere Penala in temeiul articolului 222 Cod Proc. Pen. impotriva firmei si a reprezentantului ei, pentru nerespectarea termenului mentionat in contractul de mediere, la Inspectoratul de Politie a municipiului Arad.
Am cerut efectuarea cercetarilor necesare si tragerea la raspundere penala a acestora pentru savarsirea infractiunii de INSELACIUNE, prevazuta si pedepsita de art. 215 din Cod Penal si recuperarea prejudiciului (510+200 lei).
Dovada plangerii se poate face cu martori si inscrisuri.
Va sfatuiesc pe toti cei care sunteti in aceasta situatie sa faceti la fel.
Cu cat suntem mai multi avem sansa de a ne recupera prejudiciul.
Va multumesc!

| Marya_Marya_1989_fAkP a răspuns (pentru gugulanu):

Buna,in momentul in care ai semnat contractul de mediere cu firma Indra Recruitment Company din Arad pentru obtinerea unui loc de munca in Germania, ti-a fost scris pe contract la punctul II OBIECTUL CONTRCTULUI DE MEDIERE nr.1 MEDIEREA IN VEDEREA ANGJ. BENEFICIARULUI LA ...numele angajatorului german?

Mersi

| cossmiinn a răspuns:

Cine stie ceva de o firma din Arad
de pe colt cu calea romanilor nr 5 care duce angajeaza pentru Germania

| laurentiu250678 a răspuns (pentru cossmiinn):

Este o teapa mare firma aia

| Dragos_Cenuse_1964 a răspuns:

Nu stiu nimic despre ei, dar am primit pe facebook o reclama cu ei

| Cerbu_Aurelian_1975 a răspuns:

Este o teapa curata....pe un contract de mediere care nu valoreaza nimic..Nu au nimic in Comun cu locurile de munca din Germania.

| Adrian_Gyemant_1988 a răspuns:

Asta este firma de pe calea romaniilor nr 5? astept raspuns multumesc