Întrebare recomandată | syfuletzu a întrebat:

Salut, se vor plati taxe incepand cu 1 februarie (Brexit) pentru produsele electronice achizitionate din UK?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nah. cel putin un an e tranzitie si ramane cum a fost pana acum.

| antimulte a răspuns:

Un an inca nu, dupa care se poate intampla orice. Nu au perfectat legile in acest scop. Dar vanzatorii, in special marile magazine vor mai fenta asta, nu toti, unii, si isi vor face depozite in tarile UE. Chinezii au intrat din plin in Polonia si Turcia de ex din aceste considerente...

| mihai69 a răspuns:

Nu de la 1 februarie, dar de la anul... e posibil, în funcție de ce acorduri comerciale se vor semna (sau nu ) până atunci.