| maxim341 a întrebat:

Problema cu pc, nu-mi recunoaste tastatura si nici mouse -ul, cand il pornesc scrie press f2 for boot menu dar nu apasa, tastatura e incercata la alt pc si merge, am dat reset la bios tot dar nimic. placa de baza e asrock. va rog ajutor

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Verifica sa nu le pui din graba pe dos mufele.Da un reset total la bios: scoate bateria de pe placa de baza si cu o penseta scurtcicuiteaza intre ele lamelele ce fac contact pe carcasa bateriei de pe placa de comp( sa fii sigur ca nu mai este tensiune reziduala )si memoria NU se sterge complect.Iti dai seama daca s-a sters ca nu mai apare ora si data si trebuiesc setate.De asemenea VEZI POATE AI CEVA INTRODUS IN USB orice iti poate face chestia asta! Succes

1 răspuns:
| FarrellBull a răspuns:

Incearca si tu cu o alta tastatura
si vezi sa nu aiba mufa USB, alea cam fac probleme happy