| Szzeby a întrebat:

Salll TPU! Ce meserie poti avea de la facultatea de chimie.Si ce salariu ai?

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Ai putea sa prepari droguri ca in breaking bad si ai castiga cateva milioane de dolari in timp.
Daca nu, profesor de chimie. Stiu ca au undeva in jur de 2000 de lei.

| Kriss96 a răspuns:

Nu am idee de salariu dar poti sa lucrezi ca inginer chimist/chimist. Poti lucra in laboratoare de analiza de exemplu. Probabil si in industria alimentara. Gandeste-te ca si in medicina trebuie sa stii chimie. Mi se pare frumos sa stii chimie daca te pricepi si te pasioneaza. Eu nu m-am priceput niciodata insa mereu mi-a placut ideea de a lucra in laboratoare de analiza. Banuiesc ca este si o meserie destul de bine platita daca stii unde sa te duci.