| Headers a întrebat:

Salut. Am 15 ani, si am inceput de ceva timp sa fiu pasionat de paranormal, ma uit la cativa Youtuberi si am decis ca impreuna cu inca 2 prieteni tot de 15 ani sa facem si noi. O sa fie ca un,, JOB '' favorit din timpul liber, ma rog. Suntem dotati cu cateva aparate, mai avem nevoie de un loc pentru a-l explora. Ei bine la 1 KM de mine exista o casa parasita. Ce e drept am auzit zvonuri despre ea si chiar unchiul meu mi-a spus ca nu prea e in regula acolo. El a cunoscut persoanele care au stat in acea casa, ba chiar parca a fost si fata in fata de cateva ori. Persoanele respective au murit acum 40 de ani chiar. ( cand unchiul meu a fost de varsta mea persoanele respective au fost batrane). Si de atunci nu a mai venit nimeni nu mai sta nimeni. Oare ar fi o problema daca am merge maxim 30 de min sa vedem ce si cum pentru ca vara trecuta am fost 10 secunde sa vedem ce si cum si am iesit afara, insa chiar ne-a transmis o stare ciudata. Stiu ca o sa spuneti,, chiar daca nu mai sta nimeni, casa are in continuare un proprietar'' dar nu e asa, repet de 35-40 de ani nu mai locuieste nimeni, nu mai vine nimeni. Plus nu stiu cat de privata mai este proprietatea pentru ca nu stiu cum sa descriu. Casa este undeva mai jos. Cum e soseaua intri in dreapta apoi mergi 10 metri sari in jos 1 metru si mai mergi pana la ea 20 metri in fata pana ajungi. Practic intrarea in terenul ala e dupa ultima casa din sosea( cum se termina ultima casa din sosea incepe un gard unde e deschisa intrarea a fost ceva nisip pus acolo nu stiu ma rog). Practic casa parasita e vizavi de sfarsitul curtii ultimei case de pe sosea (sau la 2 metri de unde incepe un fel de gradina dar e doar iarba daca mergi tot drept si dreapta sari peste un canal ajungi pe un teren cu iarba si daca mergi tot drept ajungi in parc. Nu stiu cum sa explic deci si cei de la ultima casa pot ajunge in spatele casei parasite prin spatele casei lor la 5 metri. Acuma nu stiu cred ca v-am zapacit faza e ca nu distrugem nimic doar cu niste aparate (EMF etc. ). Astept raspuns, multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eram copil. Ca sa vad doua filme la noi in comuna mergeam la doua camine culturale care erau pe doua trasee (filmele aveau un traseu bine definit. De la caminul 2 ajungeau mai tarziu la noi in sat.) diferite. Ca sa merg acasa aveam varianta lunga pe un drum ocolitor. Pe varianta scurta mergeai peste deal si era punct obligat de trecere un cimitir. Treceam prin cimitir si eu auzisem de fantome prin cimitir. Am trecut singur de zeci de ori si nu s-a intamplat nimic. Persoanele mai slabe au asa numitele "vedenii".

31 răspunsuri:
| DomnulPoliticos a răspuns:

Ai mai fost la casa bantuita?