| SabreStack a întrebat:

Salut,imi poate spune cineva in cazul meu daca vecinul meu ce e sofer pe tir poate sa si-l parcheaza in fata casei mele? In ideea in care intre tir si casa se afla un rau cam de 3 metri latime si 4 metri sub nivleul soselei.Acesta se parcheaza pe portinuea unde se termina soseaua si incepe malul,adica fix pe margine, crescand riscul sa se darame drumul.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este pe domeniu public poate sa parcheze camionul, totul este sa nu fie chiar in fata portii tale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă nu îți blochează accesul in curte și nu sunt semne care interzic parcarea are tot dreptul.

| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Dacă îl parchează în fața porții tale, poți face o plângere la poliție fiindcă îți îngrădește accesul în curte.