| d1m1b0ss128 a întrebat:

Am nevoie de o substanta sau de o solutie chimica care sa indeparteze vopseaua de pe obiecte metalice. Am incercat sablarea si frecarea cu tot felul de unelte abrazive sau de polizat, dar nu sunt atat de eficiente. Am auzit ca Decanol ar fi bun. Alte solutii?

Răspuns Câştigător
| DragosTrandafir a răspuns:

Acid Sulfuric dar pentru al al putea folosi iti trebuie echipament si protectie sa nu patesti ceva

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut, ar trebui sa incerci acetona.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Diluantul pentru vopsea sau acetona. Freci cu o carpa inmuiata in una din astea.