| Nyk_NiCu_1997 a întrebat:

am o placa vido pe pc care nu primeste nici un drive am incercat o multime de solutii cu toate programele care instaleaza automat drive dar nimic. ce pot face? am windows 8 si nu stiu cum sa instalez placa video. palaca se numeste ATI RADEON X300/X550/X1050 SERIES. DAU FUNDA PENTRU CEL CARE MA AJUTA.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Placa aia se pune frumos in perete ca obiect de muzeu ce e. Nu ca nu stii tu sa instalezi driveru' dar nu ai ce driver sa instalezi. Placa nu e veche, e PREISTORICA.

3 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Trebuie sa stergi vechiul driver, cauta pe youtube:How to remove video driver.
Apoi foloseste:http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

| Nyk_NiCu_1997 explică (pentru KillaNoFilla):

Am dezinstalat tot si nu merge nu stiu ce sa ii mai fac

| mihai69 a răspuns:

Caută pe saitul AMD driverele actualizate.
Și află EXACT ce placă video ai (ce ai scris în întrebare se referă la o clasă întreagă de produse, nu la unul anume).