Întrebare recomandată | tigru18 a întrebat:

Am o prietena tocmai din Nairobi (Kenya) si vreau sa o aduc in Romania dar ei ii trebuie viza, daca obtine viza pentru 90 de zile si expira, ce se intampla daca nu o mai reinnoieste? si nu ma refer doar la ea si in SUA cum e daca iti expira viza dar tu nu ai reinnoit-o si continui sa stai in SUA

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti prins esti deportat si ai interdicție sa mai intri in tara respectiva

| Bondarel99 a răspuns:

Te da afara din tara asa cum s-a spus mai sus. Dar poti sa te casatoresti cu ea si astfel va ramane in tara cat vrea.

| Simpatic a răspuns (pentru Bondarel99):

Si uite asa dam idei ca sa ne umplem de imigranti precum animalele de purici happy stati linistiti ca metoda asta o fac de multa vreme cei si cele din Republica Moldova, cei care au nevoie de pasaport romanesc, dar astia nu-s axati pe casatorie la ei merge sa-i iei la domiciliu sau cum se numeste viza de flotant...

| Bondarel99 a răspuns (pentru Simpatic):

Daca noi ne-am saturat de imigranti oare englezii saracii ce sa mai zica laughing)

| Simpatic a răspuns (pentru Bondarel99):

Apropo de emigranti, acum cativa ani vindeam o consola Playstation, aveam anunt pe net, ma suna unul, vorbea romaneste si cu accent de moldovean happy, stabilim sa ne gasim la locul cutare. cand ajung acolo constat ca omul era NEGROTEI de prin eu stiu Nigeria sa zicem.Serios omul, dar si astazi ma minunez cum de vorbea atat de bine limba romana fara sa tradeze nimic, ok poate nascut aici...

| Bondarel99 a răspuns (pentru Simpatic):

Pai avem si multi chinezi exact la fel happy

| alex04041982 a răspuns:

Posibilitatea este ca sa i se puna interdictie sa mai vinz in Romania.nu risca.

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă o aduci în România, cum să continue să stea... în SUA?!?
wtf?

| tigru18 explică (pentru mihai69):

Nu ai inteles intrebarea prietene laughing citeste cu atentie

| mihai69 a răspuns (pentru tigru18):

Am citit FOARTE atent și asta se înțelege. Nu e vina mea că nu ai habar să exprimi coerent o întrebare.