| Hohenheim a întrebat:

Ce documente si procedura trebuie aplicata pentru a obtine Viza necesara pentru a putea vizita America?
Tin sa va informez ca locuiesc in Italia iar pasaportul este la reinnoit, ceea ce inseamna ca am de asteptat in jur de 30 de zile pentru al putea lua. In orice caz, ma intereseaza sa stiu ce as avea de facut pentru a obtine aceasta Viza odata ce mi se elibereaza pasaportu.

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Intra pe site-ul ambasadei usa.

| Hohenheim explică (pentru express11):

Am incercat deja, dar printre optiunile de cetatenie nu gasesc niciunde "Romania".

| express11 a răspuns (pentru Hohenheim):

Normal,nu se acorda cetatenie in usa, asa usor.trebuie sa ai un contract de munca in usa, apoi dupa cativa ani, poti opta pentru rezidenta.pentru viza de turist, trebuie sa o soliciti(daca nu ai pe cineva sa-ti faca chemare), apoi te cheamala interviu.ca turist, nu poti munci.

| Hohenheim explică (pentru express11):

Pe mine ma intereseaza Viza de turist. Pentru a o solicita, ce implica asta?

| Hohenheim explică (pentru express11):

Multumesc pentru timpul si ajutorul acordat!

| express11 a răspuns (pentru Hohenheim):

Cu placere! bafta!