| sandmonkey a întrebat:

Salut, am si eu o nelamurire.
La bootarea stickului cu windows, dupa ce se face 100%, pare ca s-a bagat, dar dupa ce scot stickul si-l bag iar, se șterge si zice ca trebuie formatat ca sa-l utilizez.
Stie cineva ce are?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Intrebare: instalarea Windows-ului de pe stick s-a facut cu succes?
Un stick care a fost formatat pentru a instala un sistem de operare nu poate fi folosit ca spatiu de stocare decat daca este formatat din nou (fat32 sau ntfs). De aceea iti cere sa il resetezi.
Daca vei baga acum stick-ul si vei da restart la pc/laptop, vei observa ca se va relua procedura de instalare Windows, tocmai pentru ca stick-ul e bootabil (fisierele din kitul Windows se afla inca pe memoria usb si nu vor disparea decat prin formatare).