| anonim_4396 a întrebat:

Din ce motiv laptopul imi strica stickurile? Primul stick dupa ce l-am bagat de 2 ori in laptop s-a stricat. Al 2-lea dupa ce am prima data nu mai afisa toate datele de pe el, iar dupa vreo 5 utilizari nu mai merge deloc.
Zice ca stickul nu e formatat cand dau sa formatez apare eroare ca nu e recunoscut.

4 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

1. Laptopul are virusi.
2. Portul USB de la laptop are o problema de la hardware.
3. Stickurile tale sunt virusate sau cu eroare din fabricatie ca mai sunt si din astea pe piata.

Foloseste aplicatiile pentru Windows: USB Scan, USB Security Suite, Multi Boot USB, HP USB Recovery Flash Disk Utility, USB Defender, USB Virus Remover, USB Oblivion, ca sa stergii virusii si erorile de pe ele.

Pe urma mergi cu laptopul la un servis de electronice din orasul tau si ii spui ce problema ai, daca e poti sa ii pui pe ei sa se ocupe si de stickurile tale daca nu vrei sa le faci tu.

| Adrian5575 a răspuns:

Ce fisiere ai incercat sa bagi pe el? Ai bagat windows? De la ce producator sunt?

| anonim_4396 explică (pentru Adrian5575):

Fisierele diverse: poze, sau documente de regula.

| Balalau95 a răspuns:

Portul usb sau hub-ul usb (toate porturile) are o problema hardware