| roby223 a întrebat:

Salut,am și eu o problema,am comandat über și din cauza că șoferul nu îmi găsea locația am anulat cursa. Mi s-a tras taxa de anulare,ok,dar mi s-a tras de pe card și banii pentru cat făcea cursa,eu acum vreau să îmi recuperez acei bani, banii pe cursa, cum fac asta?
Mă puteți ajuta?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le scrii pe suport problema

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Soferul nu avea Gps? Sau din ce cauza nu a gasit locatia i ai dat adresa corectă? Banii ti a luat deoarece costă benzina si deplasarea, nu cred ca o sa i ti mai dea banii inapoi, dar cît a costat cursa ca de obicei uber are tarife mari si nu prea merită, mai bine ai fi mers cu metroul sau cu un alt taxiu nu uber.

| mi25 a răspuns:

@CristiDinBucuresti, daca nu cunosti nu-ti mai da cu parerea. La Uber nu trebuie sa le dai nici o adresa, te localizeaza dupa telefon.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ți-i mai dă înapoi.

| roby223 explică (pentru sadrian46):

Sa fac ceva pe ei atunci...și taxa de anulare a cursei și banii pe cursa anulată, pffoai

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru roby223):

Ai scris la uber pe support sa le expui problema inainte sa iei sfaturi de la toata lumea de pe TPU?